Квітень

28 квітня. Сьогодні до ТОНРЦ завітали наші друзі з Управління поліції охорони в Тернопільській області.

Начальник відділу кадрів УПО Тернопільської області Сторощук Оксана В'ячеславівна та її колеги подарували кожному вихованцю школи Великодні пасочки.


27 квітня. Сьогодні до нашого закладу завітали представники науково-краєзнавчого гуртка "Терполяни" Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. Доцент Кравчук Л.В., доцент Кадобний Т.Б. і заступник міського голови Бицюра Л.О. привітали вихованців із Великоднем та подарували приладдя для кабінету арт-терапії (керівник Кадобна Л.Б.) і цікаві святкові сюрпризи від міської ради та Самооборони Майдану.


27 квітня. Відбулося засідання ради профілактики на тему: «Кібербезпека – проблема століття». Перед учнями та членами Ради виступила заступник директора з виховної роботи Щеснович В.В. з актуальними питаннями безпеки в інтернет-просторі. Соціальний педагог Мокрицька З.М. прочитала старшокласникам просвітницький лекторій «Інтернет-загрози для дітей». Присутні переглянули відеоролики та презентацію з даної теми.


26 квітня. У нашій школі відбулась святкова акція "Писанковий дивосвіт".26 квітня. Класні керівники 6-А класу Радзіх С.Д. і 9 класу Іванська Л.І. провели відкритий виховний захід "Чорнобильська трагедія - одвічний слід на Україні".

Чорнобиль - це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є, до того ж формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.


26 квітня. Класні керівники 12 класу Редьква Н.М. і 5 класу Гоцко Г.І. провели відкритий Урок пам'яті, присвячений 30-річчю Чорнобильської трагедії.25 квітня. Вихователі Місінович О.В. і Мартиняк Н.В. провели для учнів 5, 6-А, 8-А, 8-Б класів виховний захід "Чорнобиль - біль і смуток України". 20-21 квітня. Делегація педагогічно-медичного складу ТОНРЦ взяла участь у Міжнародному польсько-українському проекті "Рівним кроком", який відбувся у м. Кременець. Марія Круль, засновник і президент Асоціації дітей-інвалідів "Крок за кроком" у м.Замості (Польща) провела для учасників Проекту семінар, на якому було піднято питання "Система керованого навчання як система зінтегрованих заходів, присвячена дітям з ушкодженням головного мозку та їх сім'ям".


У школі з 19 по 26 квітня проходить Тиждень екології

21 квітня. В рамках Тижня екології вихователі Місінович О.В. і Мартиняк Н.В. провели для учнів 5, 6-А, 6-Б класів відеолекторій "Світ дикої природи".21 квітня. Керівник гуртка "Технічний дизайн" Гордій Н.Р. провела для учнів 8-А і 8-Б класів майстер-клас з українського писанкарства.20 квітня. В рамках Тижня екології вихователь Менько О.О. провела захід для учнів 5-10-х класів "Зробимо Україну чистою!".20 квітня. В рамках Тижня екології учні 11 класу випусти випустили газету "Від екології довкілля - до екології душі".19 квітня. В рамках Тижня екології вихователь 6-А класу Місінович О.В. провела з вихованцями екологічну прогулянку "Стежками нашої школи".


«Покаяння двері відкрий і мені, Життєдавче, зранку бо лине дух мій до храму святого Твого, храм бо мій тілесний весь осквернений, але, як Щедрий, очисти благоутробною Твоєю милістю».

Св. Великий піст – час молитви і покаяння, коли кожен з нас повинен виблагати у Господа відпущення своїх гріхів і достойно причаститися св. Христових таїн, згідно з заповіддю Христовою ( Ін 6, 53–56).

Учні закладу теж взяли участь у таїнствах сповіді та причастя у ці благословенні покаянні дні. 19 квітня в нашому закладі відбулась Хресна дорога за участі братів-семінаристів Тернопільської Вищої Духовної Семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого.


14 квітня. Вчителі основ здоров'я  Іванська Л.І. та фізичної культури Футорський Р.Є. стали  учасниками обласної школи педагогічної майстерності на тему: "Формування умінь і навичок учнів щодо здорового способу життя та безпеки життєдіяльності на уроках фізичної культури й основ здоров'я в закладах інтернатного типу".


12 квітня. Вихователь 5-го класу Мартиняк Н.В. провела виховний захід, присвячений Всесвітньому дню авіації і космонавтики "Видатні сини української космонавтики".


Тиждень Духовності

11 квітня. Вчитель християнської етики Щеснович В.В. провела відкритий урок  у 3 класі на тему: "Послідовність і постійність у творенні добра". Мета: виховувати у душах дітей людяність, чуйність, доброзичливість, здатність боротися проти зла; навчити дітей йти "стежиною добра".

 

 

 

Йди з добром до людей, хай любов процвітає,

Доброта повернеться до тебе добром.

А от зло, що несеш, твою душу вбиває

І поверне до тебе в сім раз більшим злом.


11 квітня. Відбулась цікава зустріч старшокласників з учнями нашої школи Арсеном Слотюком і Сергієм Ткачуком "Духовна нескореність", які поділились з товаришами своїми враженнями від зустрічі з  Ніком Вуйчичем, яка проходила у столиці нашої держави.

12 квітня. У 12 класі вчитель християнської етики Щеснович В.В. провела відкритий урок  на тему «Поняття молитви як спілкування християнина".  

На уроці  учні мали  можливість молитися разом, адже спільна молитва є дуже важливою в очах Господніх та  має велику  силу.


13 квітня. Духовна людина - це людина, яка обдарована в художній творчості і яка здатна будувати власне життя за законами краси. Твори літератури та мистецтва виховують почуття, допомагають глибше пізнати і зрозуміти життя, розвивають творчу активність. Сьогодні на уроці зарубіжної літератури учні 9 класу вивчали повість видатного німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана "Малюк Цахес на прізвисько Цинобер". Школярі, аналізуючи образи головних героїв твору, зробили висновок: людина мусить бути духовно гідною своєї щасливої долі. Везіння в житті - це лише чари, і вони завжди можуть розвіятися, якщо людина не підкріплює везіння власною напруженою ДУХОВНОЮ роботою.

13 квітня. Вже традиційно, щороку, в час Великого Посту в нашому закладі проводиться Тиждень Духовності «Слідами Христа». Адже саме в ці дні є надзвичайно важливим духовне очищення кожної людини. І тому до проведення цього Тижня практично були залучені і всі діти, і всі вихователі. В рамках проведення Тижня духовності сьогодні в актовій залі  було проведено захід «А він з хреста за нас моливсь».

Учні старших  класів здійснили подорож на Голгофу, вони побачили, якими були останні години земного життя Ісуса Христа. Ніхто не залишився байдужим, всі зрозуміли, що жертва на Голгофі була принесена за кожного з нас.

«Він немочі наші узяв і наші болі поніс…його ж ранами нас уздоровило …». Книга Ісаї 53.7 квітня. Благовіщення вважається святом сильної і глибокої віри у майбутнє, а також є символом перемоги невинності і чистоти над пороками людства.


7 квітня. Сьогодні до України приїхав легендарний Нік Вуйчич: християнський проповідник, мотиваційний тренер та директор організації "Життя без кінцівок". Нік народився без кінцівок. У чоловіка немає рук та ніг. Однак, незважаючи на свої фізичні вади, він веде активний спосіб життя. Нік плаває, займається серфінгом, їздить на скейтборді, працює за комп'ютером. Він одружений та має двох синів; багато подорожує світом, виступаючи у школах, університетах та інших організаціях. Учні нашої школи Ткачук Сергій (7 клас) і Слотюк Арсен (8-А клас) отримали чудову нагоду поїхати в Київ, аби зустрітися з Ніком Вуйчичем.6 квітня. Сьогодні увесь світ відзначає 120 років від дня відкриття перших олімпійських ігор нового часу (1896). Дата відкриття була вибрана не випадково — в цей день Великодній понеділок збігся одразу в трьох напрямках християнства: в католицизмі, православ'ї та протестантизмі. Перша церемонія відкриття ігор заклала дві олімпійські традиції — відкриття ігор главою держави, де проходять змагання, і виконання Олімпійського гімну. Вчителі фізичної культури Футорський Р.Є. і Семенець М.Д. провели "тренувальні збори" олімпійського резерву нашої школи.Тиждень Добрих справ

В школі був проведений флешмоб «Естафета добрих справ». Метою його було активне залучення вихованців до вирішення шкільних і суспільних проблем.


 

 

 

 

Учні 6-Б класу долучились до Благодійної Акції "Нагодуй та Зігрій". Діти зібрали та віднесли продукти і теплі речі для бездомних собачок у притулку "Ноїв ковчег".


 

 

Вихователь 4 класу Криворучко В. Ф. разом зі своїми вихованцями та їхніми батьками сьогодні висадили на території закладу ялинки.5 квітня. Учні 6-Б та 6-А класів висловлюють щиру подяку СІНЕМА СІТІ за чудову можливість переглянути мультиплікаційний фільм "Зоотрополіс".3 квітня. Учні нашого закладу стали глядачами футбольного матчу серед команд футбольного клубу "Тернопіль" і лідера Першої ліги кіровоградської "Зірки", який проходив в рамках 20 туру Чемпіонату України з футболу у нашому місті.2 квітня - Міжнародний день дитячої книги. 49 років поспіль – починаючи з 1967 року, за рішенням Міжнародної ради дитячої книги, в день народження видатного данського письменника казкаря Ганса Крістіана Андерсена – світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Щорічно, організатори свята вибирають тему, і хтось із знаменитих авторів пише важливе і цікаве послання для дітей усього світу, а популярний дитячий ілюстратор малює яскравий барвистий постер, у якому зображує читання дитини. Зазвичай до цього дня в Україні, а також у багатьох інших країнах, приурочене проведення Тижня дитячого читання. Святкування Міжнародного дня дитячої книги є яскравим показником того, що книга, яка створена саме для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як людини.

Учні разом із вихователями вихідного дня Буковською І.Б. та Адамик Г.В. відзначили День дитячої книги. Вихователі розповіли про походження свята та прочитали декілька казок Ганса Крістіана Андерсена та обговорили їх. Наприкінці заняття учні оглянули свої шкільні підручники, щоб привести їх до ладу.1 квітня. Вихователь Футорський Р.Є. і соціальний педагог Мокрицька З.М. у рамках "Естафети добрих справ" провели з вихованцями акцію "Книгу любити - значить шанувати її".

Мета акції:

  • виховувати у дітей любов, повагу, дбайливе ставлення до книги;
  • навчити дітей правильно користуватися книгою, гігієні читання;
  • ознайомити дітей з основами палітурної справи, зі складовими частинами книги.


1 квітня. Наші спортсмени повернулись зі Спортивно-реабілітаційних зборів, які проходили у Західному спортивному реабілітаційному центрі у с. Яворів Львівської області. Такі чудові, насичені канікули влаштував учням "Інваспорт" (ОДЮСШІ).