Листопад

28 листопада о 16 годині вихованці навчально-реабілітаційного центру запалили свічки та лампадки і схилили голови у загальнонаціональну хвилину мовчання на знак вшанування усіх загиблих під час Голодомору (вихователь Адамик Г.В.).27 листопада відбулось засідання МО класних керівників на тему: "Інформаційно-освітній простір". 

Питання: "Безпека дитини у всесвітній мережі, "Методи, які сприяють ефективній роботі з обдарованими дітьми", "Школа безпеки. Форми роботи з учнями. Як застерегти дитину від інтернет-залежності", "Виховання свідомого ставлення до навчання", "Огляд літератури з питань проблем виховання". 


27 листопада класні керівники і вихователі 2-А та 2-Б класів Хаблюк І.М., Глушик С.З., Готиляк С.І., Коцур С.В., Гудь І.О. провели відкритий виховний захід "Посвята в читачі".27 листопада відбулася зустріч із волонтерами Корпусу Миру в Україні.27 листопада для учнів старших класів вихователем Кастранець У.Б. був проведений флеш моб до Дня пам’яті жертв голодоморів “Поділися хлібом». Метою заходу було гідне вшанування загиблих від геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом.26 листопада в рамках щорічної акції "16 днів без насильства" та відзначення Міжнародного дня інваліда відбувся обласний "круглий стіл" директорів освітніх інтернатних установ за участю міжнародних організацій "Створення освітнього корекційно-реабілітаційного простору з метою відновлення фізичного і психічного здоров'я дітей".  

Учасники "круглого столу": департамент освіти і науки облдержадміністрації, директори освітніх інтернатних закладів області, ТОК ПМПК, ТОК ІППО, громадські організації БФ "Майбутнє сиріт", МЦР "Міст", спілка батьків-опікунів дітей, які хворіють дитячим церебральним паралічем "Крила Ангела", експерт міжнародної технічної допомоги за програмою Корпусу Миру США, професор кафедри реабілітації та консультування Вісконсінського Університету-STOUT Дірі Кетлін Марі (США),  психолог, волонтер університету святого Джерома у м.Ватерлоо  Кенні Хілдебранд (Канада), волонтер Кетрін Лі Рідінгер (США).


З досвіду роботи

Програма

Фрагмент психологічного заняття з адаптації п’ятикласників, зниження у них рівня тривожності та формування конструктивного спілкування  "Сходження до Олімпу". Ференц Тетяна Володимирівна, психолог  ТОНРЦ.

Фрагмент заняття з використанням тренінгових технологій "Шлях до мрії". Бобровська Наталія Миколаївна, вихователь ТОНРЦ.  

Фрагмент заняття з піщаної терапії для дітей з вадами опорно-рухового апарату "Долоні на піску". Мокрицька Зінаїда Михайлівна, соціальний педагог ТОНРЦ.  

Методи та система реабілітації і адаптації дітей та молоді з обмеженими можливостями здоров’я у США. Дірі Кетлін Марі, професор Вісконсінського  університету-STOUT, США.

Фрагмент заняття з лікувальної фізкультури  для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Душатинська Лариса Володимирівна, лікар ЛФК ТОНРЦ.

"Місце звука у слові" (заняття з елементами дихальної гімнастики з корекції ЗНМ ІІ рівня). 

Романишин Наталія Станіславівна, логопед ТОНРЦ.

Корекція мовленнєвих вад учнів, фрагменти індивідуальних занять: "Формування вимови голосних звуків у дитини з алалією" (заняття з елементами логопедичного масажу та артгімнастики). Кирпа-Джиджора Олена Олексіївна, логопед ТОНРЦ.

Значення онлайн-середовища в житті дітей з особливими освітніми потребами: створення сайтів, соціальні мережі в популяризації діяльності навчальних закладів.

Кенні Хілдебранд, психолог, університет св. Джерома (Ватерлоо, Канада), Кетрін Лі Рідінгер, волонтер Корпусу Миру (США).


23 листопада в Краєзнавчому музеї вихованці нашого закладу Процюк Олександр (учень 7 класу), Федчина Валерій (учень 8-А класу), Чеканов Богдан (учень 8-Б класу) малювали картини. Малювали те, що більше подобається - хтось пейзажі, хтось будинки, хтось героїв з мультфільмів.23 листопада в 4 класі (класний керівник Савіцька О.Р., вихователь Криворучко В.Ф., батьки учнів) відбувся День осінніх іменинників. Їх у 4-му класі аж четверо: Денис Стукало, Денис Рогачко, Тарас Фемчук та Артем Школьний. Іменинників привітали корисними подарунками; всіх пригостили солодощами. Цікавою і насиченою була програма. Закінчилося свято майстер-класом із декорування рамок для фотографій, який провела мама Дениса Стукало Леся Миколаївна. Всі залишилися задоволеними та з позитивними емоціями пішли додому.20 листопада класний керівник 12 класу Редьква Н.М. провела виховну годину на тему: "День Гідності та Свободи".20 листопада класними керівниками 9 класу (Іванська Л.І.), 8-А класу (Баранюк Н.З.) і 7 класу (Козак Ю.С.) проведено відкритий виховний захід "21 листопада - День Гідності та Свободи".20 листопада вчитель історії Адамик Г.В. провела у 6-Б класі кінолекторій на тему "Друга річниця Революції Гідності". Учні створили стінгазету "Революція Гідності і Свободи".17 листопада в рамках Тижня життєдіяльності учні 8-Б (вихователь Футорський Р.Є.), 9 (класний керівник Іванська Л.І.), 11 класів (вихователь Нечай Ю.О.) відвідали пожежно-технічну виставку на території УДСНС у Тернопільській області (в рамках Тижня Життєдіяльності). 18 листопада в рамках Тижня життєдіяльності (відповідальні вихователі Нечай Ю.О., Футорський Р.Є.) відбувся шкільний турнір із правил дорожнього руху "Я - пішохід".19 листопада в рамках Тижня життєдіяльності відбулась зустріч з інспектором Тернопільського відділу поліції Головного управління національної поліції в Тернопільській області капітаном поліції Бирчак Ольгою Михайлівною (в рамках Тижня Життєдіяльності).


12 листопада серед учнів 12 класу пройшов конкурс на кращого знавця української мови (вчитель української мови та літератури Городецька Г.З.).


12 листопада вихователь Бобровська Н.М. провела у 12 класі відкриту виховну годину "Образи і прощення".


12 листопада вчитель початкових класів Хаблюк І.М. у 2-Б класі провела урок з математики на тему: "Розв'язування прикладів і задач  на додавання і віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка". Мета: вправляти учнів у розв'язуванні прикладів і задач на додавання і віднімання круглих десятків; формувати уміння розв'язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати обчислювальні навички учнів, спостережливість; сприяти усвідомленню цінності життя на планеті Земля, важливості свого існування у Всесвіті; прищеплювати любов до науки математики.Із 9 по 13 листопада у нашій школі проходив Тиждень Толерантності (відповідальні: вихователі Дячук В.В. Менько О.О.).

У рамках тижня пройшли такі заходи:

  • Cтінгазета «Толерантність як основа сучасного світу» (Менько О.О.).
  • Бесіда «Жити завжди у світі розуміння» (Дячук В.В.).
  • Лялькова вистава «Квіти щастя» (учні    6-Б класу, вихователі: Менько О.О.,  Мартиняк Н.В., Тарасова Л.П., соціальний педагог Мокрицька З.М., організатор Метіль О.М.).
  • Година спілкування «Вчимося толерантності» (Дячук В.В.).
  • Творча робота «Квітка толерантності» (Менько О.О.)    

Протягом тижня діти збагатили знання про поняття «толерантність». Набули навичок розуміння і прийняття людей з оточення, їх внутрішнього світу. Поглиблювали процеси саморозкриття, самоаналізу. Формували толерантне ставлення до ближніх.11 листопада учні 7 класу  разом із вихователем Кастранець У.Б. відвідали Логістичний склад допомоги бійцям АТО. Екскурсію проводив волонтер Логістичного центру Богдан Кіндій. Учні оглянули склад, приміряли на себе військову амуніцію, спробували поцілити із використаного РПГ ("мухи"). Окрім того, вихованці приєдналися до акції «Добро жменями» та принесли пластикові кришечки для виготовлення протезів для воїнів.10 листопада вчитель української мови Іванська Л.І. провела до Дня української писемності та мови пізнавально-розважальну гру "Я люблю рідну мову".

Мета: навчити дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Розширювати почуття національної гідності. Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.Ти постаєш в ясній обнові,

Як пісня линеш, рідне слово,

Ти наше диво калинове,

Кохана материнська мово!

                                     Д.Білоус

9 листопада учні 6-А класу (класний керівник Радзіх С.Д., вихователь Місінович О.В.) взяли участь в інтелектуальній грі з української словесності "Рідна мова чиста, як роса", присвяченій Дню української писемності та мови. Команди дівчат "Україночки" та хлопців "Козаки" проявили креативність, індивідуальний творчий підхід, відкритість, доброзичливість.


9 листопада директор ТОНРЦ Король Ірина Ярославівна та редколегія газети "Шкільна мозаїка" нагородили цінними подарунками переможців конкурсів:

  • "Скарби пірата Джека-Горобця" - учнів 6-А класу Хому Катерину, Молочник Анну, Кухарчук Катерину;
  • "Знайди учня ТОНРЦ із різним кольором очей" - ученицю 9 класу Денисенко Анастасію.


9 листопада вчитель української мови Баранюк Н.З. у 8-А класі провела до Дня української писемності та мови урок "Свято рідної мови" (присутні учні 5, 6-А, 6-Б класів). 

Мета: вшанувати пам'ять славнозвісних просвітителів - Кирила та Мефодія; розповісти про видатного давньоруського письменника-літописця Нестора; ознайомити з історією їх життя; розповісти про виникнення свята - Дня української писемності та мови; подати відомості про великого мецената П.Яцика, познайомити учнів з історією виникнення письма, з'ясувати витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов; виховувати повагу до історичного минулого, інтерес до вивчення мов.9 листопада учні 12 класу Качан Анна, Маковська Сніжана, учні 11 класу Волохатий Сергій, Гордій Юлія взяли участь у Всеукраїнському диктанті "Радіодиктанту національної єдності - 15 років".З  2 по 8 листопада у школі проходив тиждень дитячого читання «Ключі до читання». Учні молодших класів випустили стінгазету «Ми любимо читати», взяли участь у літературному читанні «Квітковий дивограй». Також у Тернопільській бібліотеці №4 відбулася зустріч з дитячою поетесою. Вихователі молодших класів провели для дітей цікавий виховний захід «Книга -  міст у світі знань». В кінці тижня учні взяли участь у конкурсі малюнків «Мої улюблені казкові герої».5 листопада у 6-Б класі вихователем Менько О.О. було проведене творче заняття «Ми – юні письменники». Запрошені були учні 5 і 10 д класів. Діти ознайомилися з тим, як створюється книга, багато цікавого дізналися про місце казок у нашому житті, пограли у вікторини. І спробували самостійно написати чарівну казку «Федько та золота рибка».


3 листопада у 6-Б і 6-А класах вихователі Менько О.О. і Місінович О.В. провели прогулянку «Осінній танок». Під час заняття діти досліджували прояви осені, визначали породи дерев по листках, грали рухливі ігри, лагодили годівнички для птахів.3 листопада. Учні 4 класу, класний керівник Савіцька О.Р., вихователь Криворучко В.Ф., уся шкільна родина вітають Юркевича Давида, який знаходиться на реабілітації та лікуванні у Польщі, з Днем народження.

 

 

 

 

 

В осінній день ти народився,

Неначе зіронька з’явився.

У Божий світ ти приніс

Багато радості й тепла.

Хай доля щедрою рукою

Тобі вділяє многая літ!

Хай щастя повниться рікою,

Ти ж розквітай, як маків цвіт!

Хай поважають тебе люди,

Твори добро для них усіх.

Нехай з тобою успіх буде,

Любов і ніжність, щирий сміх.

Твоя зоря на небосхилі

Яскраво й сильно хай горить

Хай Сам Господь благословляє

Твій кожен крок і кожну мить!