Жовтень

28 жовтня відбулось засідання методичного об'єднання вихователів молодшої школи. Тема: "Формування у дітей ціннісного ставлення до українських мистецьких традицій, фольклору засобами театралізованої діяльності".З 27 по 29 жовтня у школі проходив психологічно-педагогічний семінар, який проводила експерт міжнародної технічної допомоги за програмою Корпусу Миру США в Україні Дірі Кетлін Марі.28 жовтня відбулось засідання ради методичного кабінету.

Питання

 1. Про атестацію педагогів школи.
 2. Організація взаємовідвідувань уроків та заходів.
 3. Огляд нормативних, директивних документів, новинок психолого-педагогічної літератури.

З 19 по 25 жовтня у нашій школі проходив Тиждень здоров’я та профілактики травматизму, метою якого було формувати в учнів свідоме ставлення до свого життя та здоров’я; популяризувати правила здорового способу життя та вдосконалювати навички особистої гігієни, негативного ставлення до шкідливих звичок; розвивати в учнів життєві навички, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя.


21 жовтня. У Тернополі відбувся ХХІ обласний фестиваль творчості дітей з особливими потребами «Повір у себе». Захід проводиться в області щороку з 1994 року. За 21 рік до нього долучилися понад 17,5 тисяч дітей. Цьогоріч у фестивалі «Повір у себе» взяли участь 350 дітей з особливими потребами, які навчаються в інтернатних закладах області, а також діти із сімей, які є клієнтами центрів соціальних служб області. «У фестивалі брали участь діти шкільного віку. Відбулася виставка творчих робіт учасників заходу. Діти з особливими потребами представили вишивку, вироби з бісеру, зі шкіри – загалом близько 100 робіт. Були проведені також майстер-класи. Діти виготовили в пам'ять про фестиваль різні коробки, квіточки, браслети, емблемочки. В рамках заходу відбувся концерт лауреатів фестивалю «Повір у себе» і творчих колективів Центру творчості дітей та юнацтва. У святковій концертній програмі було 15 номерів. З них 10 номерів підготували лауреати районних та міських фестивалів «Повір у себе», які були проведені упродовж осінніх місяців. Саме тоді по всій області було відібрано кращих з кращих лауреатів фестивалю», – розповідає заступник директора Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Четвертак. У Тернопільській області проживають 4550 дітей з обмеженими можливостями. Про це «ДНЮ» повідомили у Тернопільському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. За словами організаторів фестивалю «Повір у себе», завдання заходу – сприяти творчому, духовному, інтелектуальному розвитку дітей з особливими потребами, популяризація їхньої творчості. «На фестивалі «Повір у себе» діти з особливими потребами мають можливість показати свої творчі здібності. Це для них елемент самоутвердження. По-друге, ми завжди на фестиваль запрошуємо діток загальноосвітніх шкіл. Тобто, захід дає можливість діткам з особливими потребами спілкуватися в соціумі, познайомитися з дітьми з інших районів, міст, шкіл і гарно провести час. Діти отримують на заході позитивні емоції. Вони бачать, що їхньою творчістю цікавиться суспільство. Це дає діткам стимул далі працювати над собою, долати хворобу, розкривати свої здібності, повірити у свої сили», – каже Тетяна Четвертак. Усі учасники фестивалю «Повір у себе» отримали подарунки, а лауреатам фестивалю вручили призи та дипломи.

21 жовтня в рамках проведення Тижня здорового способу життя вихователем Кастранець У.Б. було проведене тренінгове заняття на тему: «Зроби свій вибір на користь здоров’я”. Під час заняття діти в ігровій формі аналізували фактори, які можуть негативно чи позитивно впливати на стан здоров’я та досліджували вплив емоцій. Діти прийшли до висновку, що від їхнього повсякденного вибору та способу життя залежить власне здоров'я.20 жовтня у рамках тижня Козацької слави відбувся козацький турнір «Підкова на щастя».

Учні восьмих класів успішно здолали 7 порогів, демонструючи у конкурсах знання з історії козацтва, кмітливість, спритність, мужність, освіченість, веселу вдачу. Дівчатка-козачки показали свої кулінарні здібності у конкурсі «Краща козацька закуска». Славні майстри-ковалі здивували всіх своїм витвором – підковою на щастя. Чудові козацькі пісні сповнили серця учасників позитивними емоціями, а у думах розгорівся вогник бажання жити і творити для рідної країни добро та дбати про неї так, як дбали наші славні предки – запорожці.


20 жовтня. Відкрита виховна година у 7 і 8-А класах (класні керівники Козак Ю.С., Баранюк Н.З.) "Владика Андрей - приклад любові і патріотизму" (до 150-ї річниці від дня народження Андрея Шептицького).

Мета: допомогти учням глибше пізнати життя Андрея Шептицького, розкрити багатогранне служіння Митрополита Церкві та людям, сприяти духовному розвитку дітей та молоді, виховувати почуття патріотизму та любові до рідної землі.Кожний громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. А в особливий спосіб - це роблять наші учні, виборюючи мир – творчістю! Адже, творчість - це єдина зброя, яка в них є.   Протягом тижня шестикласники проводили акцію «Голуб миру», яку присвятили  темі миру й злагоди в нашій країні.

16 жовтня учні 6-А класу (класний керівник Радзіх С.Д., вихователі Шведецька Л.І., Місінович О.В., музичний керівник Мокрицька З.М.) підготували та провели виховний захід «З Україною в серці».  На уроці англійської мови (вчитель Лучка М.В.) діти написали лист-звернення до дітей США, у якому висловили мрії, що хочуть жити в країні миру, щоб завжди світило сонечко і зігрівало своїми промінчиками, щоб всі люди на планеті Земля були щасливі, а також розповіли, що дуже люблять свою країну Україну, адже для них «Україна понад усе!». На заході «Голуб миру», який несе в дзьобику лист-звернення передали Дірі Кетлін Марі, експерту міжнародної технічної допомоги за програмою Корпусу Миру США в Україні. 

На виховних годинах шестикласники створили символічну карту України, яку доповнили  паперовими “голубами миру” та написали побажання. Листи, малюнки, зроблені власними руками, зігріті теплом маленьких патріотів, вони передали командиру роти капітану,  учаснику АТО Максимлюку Андрію Ігоровичу.  Ми вдячні нашим військовим, які захищають нас, тож, бажаємо їм найскорішого повернення додому живими й здоровими.19 жовтня. Відбулось засідання шкільної атестаційної комісії, на якому було затверджено список педагогічних працівників, які атестуватимуться у поточному навчальному році.Мене звуть Качан Анна. Я - учениця 12 класу. Хочу поділитися з Вами своїми думками про фестиваль "Повір у себе", який цього року буде відбуватись в ТРЦ "Подоляни". "Подоляни" для мене - це радість, це - мрії, які переростають в реальність. Наш заклад вже багато років відчуває дружню підтримку та допомогу благодійного фонду "Подоляни". Саме завдяки працівникам фонду наші учні мали змогу неодноразово відвідувати святкові програми у "Сінема-сіті", грати у боулінг, святкувати дні народження дітей-сиріт у піцерії в компанії веселих аніматорів. Але найбільше мені запам'ятався шкільний фестиваль "Повір у себе", який торік проходив у кафе "М'ята". Чудовий дизайн та допомога багатьох небайдужих людей сприяла тому, що настрій дітей був по-справжньому святковий і радісний. А ще в цій прекрасній залі відбулась зустріч випускників ТОНРЦ, приурочена 20-річчю школи. За сприяння працівників благодійного фонду "Подоляни" був організований незабутній вечір відпочинку та смачний фуршет. Керівник фонду пані Тетяна Чубак - надзвичайна людина, яка зі своєю командою однодумців є частими гостями на наших шкільних святах. До дітей вони завжди приходять не з пустими руками. Учнівський колектив зичить добрим людям благодійного фонду "Подоляни" Божого благословіння, терпіння, здійснення мрій! 


15 жовтня відбулось засідання методичної ради на тему "Технології розвивального навчання:  Ельконіна-Давидова; Розвитку творчих якостей (Волков, Альтшуллер, Іванов); Особистісно-орієнтованого навчання; Глена-Доммана".


9 - 13 жовтня. У рамках Тижня Козацької слави класні керівники 1-12 класів провели інформаційні години на тему: "Україна - мати, Вмій її захищати".13 жовтня вчителями історії Козак Ю.С., Радецькою З.С. в 5, 6-Б, 7, 11, 12 класах проведено відеолекторій "Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України". Обговорено бойовий подвиг, самовідданість патріотів України з минулого і до сьогодення. Відзначено героїв, які присвятили своє життя служінню українському народу, зберегли і розвинули національні військові традиції.12 жовтня. Вчитель християнської етики Щеснович В.В. у 3-му класі провела відкритий урок до 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького "Покликання людини". На занятті були присутні батьки учнів. Урок діти закінчили словами: "І нехай запалена свіча залишиться горіти. Ми просимо Господа, щоб ця дивна свічка, яку колись запалив у своєму серці молодий Роман Шептицький, горіла любов'ю та милістю в наших серцях. Поможи нам, Господи, розпалити добро душ наших".12 жовтня до учнів 6-А, 6-Б, 5 та 10 д класів завітали у гості Тернопільські  пластуни. В рамках виховного заходу «Патріотичні забави разом із пластунами» діти дізналися багато цікавого про скаутську організацію ПЛАСТ, також поспівали патріотичних пісень, вивчили нові банси, грали веселі ігри, отримали напам’ять розмальовку-символ «Пластова Лілейка». Відповідальні за захід вихователі: Мартиняк Н.В., Менько О.О., Тарасова Л.П., Шведецька Л.П.8 жовтня у 6-Б класі вихователь Менько О.О. провела виховну годину до 150 р. від дня народження Митрополита А.Шептицького «Світильник істини».  Діти дізналися про життя і діяльність нашого видатного земляка А. Шетпцького, переглянули мультфільм про дитинство маленького Романа (А. Шептицького). Створили стінгазету,  де висвітлили духовні настанови Митрополита для українців.8 листопада вчитель початкових класів Хаблюк І.М. у 2-Б класі провела відкритий  урок з читання на тему: "Українська народна казка "Колосок". 

Мета: вчити дітей свідомо, плавно і виразно читати, виділяти в тексті дійових осіб, групувати їх і давати їм характеристику, спостерігати за структурою і сюжетом казки; розвивати уяву; прищеплювати любов до праці, до народних традицій.11 жовтня. "Тепло дитячих душ - солдатам". Із концертом під такою назвою напередодні Святої Покрови, Дня Захисника Вітчизни до тернопільських військовослужбовців завітали учні ТОНРЦ. Діти подарували солдатам пісні, танці, листівки, браслети, зроблені своїми руками. Вихованці та педагоги побажали захисникам здоров'я, миру, здійснення мрій, Божого благословіння та Салюту Перемоги.

Адміністрація ТОНРЦ висловлює щиру подяку капеланській службі Тернопільської єпархії за допомогу в організації виступу.


5 жовтня волонтери церкви "Віри. Надії. Любові" завітали до учнів молодших класів. Відбулося веселе, цікаве свято на тему: "Бджолиний дзвін - медовий запах".7 жовтня  учні нашої школи завітали на пасіку діда Опанаса та приготували для старенького смачні страви і довели що вони - справжні бджілки-трудівниці, а старшокласники пригощали одні одних власноруч приготовленими стравами.7 жовтня в рамках проведення Тижня дисциплін художньо-естетичного циклу відбувся кулінарний конкурс "Юні господарочки" (вчителі трудового навчання Кавецька Р.Є., Жила Г.Я.). Дівчатка 6-8 класів демонстрували свої вміння, готуючи страви для фуршетного столу.З 25.09 по 2.10 в школі відбувся тиждень фізичної культури та спорту.

Протягом тижня було проведено наступні заходи:

 1. 25.09 - особистий чемпіонат області з армреслінгу облцентру Інваспорт. Вихованці нашого центру Яцук Юрій, Репета Мар'ян вибороли призові місця та стали Чемпіонами області.
 2.  28.09. – виставка фотографій кращих спортсменів школи та фотографій зі шкільних та обласних змагань.
 3. 29.10. – відбулася першість школи з бігу та спортивної ходьби. Переможцями стали такі учні: Волохатий Сергій, Тарасов Валерій, Денисенко Анастасія, Нечай Іван, Томащук Валентин, Бич Назар.
 4. 30.10 –спортивне свято для учнів Підготовчих- 4-х класів. Це традиційний вид змагань для молодших школярів, участь у яких завжди викликає велику радість, приносить заряд енергії і позитивний настрій, як для самих учасників, так і для вболівальників та вчителів.  
 5. 1.10. – відбулося спортивне свято: "Жодного дня без спорту" для учнів 5 – 12 класів, під час якого учні школи вирушили у цікаву мандрівку країнами світу. Дізналися про історію виникнення та розвитку футболу, волейболу, баскетболу та хокею, позмагалися з цих видів спорту. Проявили спритність та кмітливість. Шукали відповіді на запитання вікторини "Спорт – знайка".
 6. Протягом усього тижня вчителями фізичної культури проводилися бесіди про відомих спортсменів України. На заняттях ЛФК відбувалися бесіди щодо правил особистої гігієни та профілактики застудних захворювань.
 7. У конкурсі на написання кращого твору на тему: "За здоровий спосіб життя" переможцями стали учні 7 класу: Процюк Олександр та Василишин Євгенія.
 8. Іванська Л.І. провела бесіди з учнями школи на тему: "Безпека людини в надзвичайних ситуаціях".

Шановні вчителі й вихователі!

         Щиро вітаємо Вас із професійним святом! Висловлюємо сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до  учнів і вихованців. Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і ніжністю. Цими чудовими якостями Ви щедро ділитеся з нами. Ми Вам віримо, ми Вас любимо і шануємо. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях. Бажаємо Вам, дорогі вчителі та вихователі, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті. Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

З повагою учні навчального закладу.